16.09. -
1a. Etappe - 106.4 km
-
1.
Laas, Martin
(Bora - Hansgrohe)
2:30:38
-
2.
Archbold, Shane
(Deceuninck - Quick - Step)
+ 0:00
-
3.
De Bie, Sean
(Wallonie Bruxelles)
+ 0:00
-
4.
McCarthy, Jay
(Bora - Hansgrohe)
+ 0:00
-
5.
Barbier, Rudy
(Israel Start - Up Nation)
+ 0:00
-
6.
Toupalik, Adam
(Elkov - Kasper)
+ 0:02
-
7.
Drucker, Jean-Pierre
(Bora - Hansgrohe)
+ 0:02
-
8.
Van der Poel, David
(Alpecin - Fenix)
+ 0:02
-
9.
Saugstad, Lars
(Uno - X Norwegian Development Team)
+ 0:02
-
10.
Neuman, Dominik
(Elkov - Kasper)
+ 0:02
16.09. -
1b. Etappe - 7.1 km - Zeitfahren
-
1.
Steimle, Jannik
(Deceuninck - Quick - Step)
0:07:55
-
2.
Denz, Nico
(Team Sunweb)
+ 0:06
-
3.
Leknessund, Andreas
(Uno - X Norwegian Development Team)
+ 0:07
-
4.
Milan, Jonathan
(Cycling Team Friuli ASD)
+ 0:07
-
5.
Price-Pejtersen, Johan
(Team Coloquick)
+ 0:07
-
6.
Sütterlin, Jasha
(Team Sunweb)
+ 0:09
-
7.
Haga, Chad
(Team Sunweb)
+ 0:12
-
8.
Arensman, Thymen
(SEG Racing Academy)
+ 0:12
-
9.
Lampaert, Yves
(Deceuninck - Quick - Step)
+ 0:12
-
10.
Archbold, Shane
(Deceuninck - Quick - Step)
+ 0:15
17.09. -
2. Etappe - 206.6 km
-
1.
Denz, Nico
(Team Sunweb)
5:01:41
-
2.
Steimle, Jannik
(Deceuninck - Quick - Step)
+ 0:00
-
3.
Drucker, Jean-Pierre
(Bora - Hansgrohe)
+ 0:00
-
4.
Räim, Mihkel
(Israel Start - Up Nation)
+ 0:01
-
5.
Archbold, Shane
(Deceuninck - Quick - Step)
+ 0:01
-
6.
Morin, Emmanuel
(Cofidis)
+ 0:01
-
7.
Biermans, Jenthe
(Israel Start - Up Nation)
+ 0:01
-
8.
Kuznetsov, Viacheslav
(Gazprom - Rusvelo)
+ 0:01
-
9.
Planet, Charles
(Team Novo Nordisk)
+ 0:01
-
10.
Toupalik, Adam
(Elkov - Kasper)
+ 0:01
18.09. -
3. Etappe - 181.3 km
-
1.
Laas, Martin
(Bora - Hansgrohe)
4:12:24
-
2.
De Bie, Sean
(Wallonie Bruxelles)
+ 0:00
-
3.
Van der Poel, David
(Alpecin - Fenix)
+ 0:00
-
4.
Morin, Emmanuel
(Cofidis)
+ 0:00
-
5.
Steimle, Jannik
(Deceuninck - Quick - Step)
+ 0:00
-
6.
Meisen, Marcel
(Alpecin - Fenix)
+ 0:00
-
7.
Boivin, Guillaume
(Israel Start - Up Nation)
+ 0:00
-
8.
Kuznetsov, Viacheslav
(Gazprom - Rusvelo)
+ 0:00
-
9.
Stacchiotti, Riccardo
(Vini Zabu KTM)
+ 0:00
-
10.
Drucker, Jean-Pierre
(Bora - Hansgrohe)
+ 0:00
19.09. -
4. Etappe - 171.7 km
-
1.
Barbier, Rudy
(Israel Start - Up Nation)
3:56:37
-
2.
Hodeg Chagui, Alvaro Jose
(Deceuninck - Quick - Step)
+ 0:00
-
3.
Laas, Martin
(Bora - Hansgrohe)
+ 0:00
-
4.
Van der Poel, David
(Alpecin - Fenix)
+ 0:00
-
5.
Toupalik, Adam
(Elkov - Kasper)
+ 0:00
-
6.
Resell, Erik Nordsaeter
(Uno - X Norwegian Development Team)
+ 0:00
-
7.
Drucker, Jean-Pierre
(Bora - Hansgrohe)
+ 0:00
-
8.
Denz, Nico
(Team Sunweb)
+ 0:00
-
9.
De Bie, Sean
(Wallonie Bruxelles)
+ 0:00
-
10.
Steimle, Jannik
(Deceuninck - Quick - Step)
+ 0:00
19.09. -
Gesamtwertung (Endstand)
-
1.
Steimle, Jannik
(Deceuninck - Quick - Step)
15:49:00
-
2.
Denz, Nico
(Team Sunweb)
+ 0:00
-
3.
Archbold, Shane
(Deceuninck - Quick - Step)
+ 0:18
-
4.
Leknessund, Andreas
(Uno - X Norwegian Development Team)
+ 0:21
-
5.
Sütterlin, Jasha
(Team Sunweb)
+ 0:23
-
6.
Haga, Chad
(Team Sunweb)
+ 0:26
-
7.
Drucker, Jean-Pierre
(Bora - Hansgrohe)
+ 0:26
-
8.
Lampaert, Yves
(Deceuninck - Quick - Step)
+ 0:26
-
9.
Otruba, Jakub
(Elkov - Kasper)
+ 0:29
-
10.
Biermans, Jenthe
(Israel Start - Up Nation)
+ 0:29