Herren: Colombia Oro y Paz (COL)
Rennen: 5. Etappe Colombia Oro y Paz (COL)
Kategorie: 2.1
Datum: 10.02.2018
Strecke: Pereira - Salento
Distanz: 160.8 km
Etappenwertung
-
1.
Rigoberto Uran
(COL, EF Education First-Drapac p/b Cannondale)
3:42:33
-
2.
Nairo Quintana
(COL, Movistar Team)
+ 0:00
-
3.
Egan Bernal
(COL, Team Sky)
+ 0:00
-
4.
Sergio Henao
(COL, Team Sky)
+ 0:00
-
5.
Ivan Sosa
(COL, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 0:17
-
6.
Daniel Martinez (COL, EF Education First-Drapac p/b Cannondale)
+ 0:17
-
7.
Jhonatan Narvaez
(ECU, Quick-Step Floors)
+ 0:29
-
8.
Oscar Sevilla Rivera (ESP, Medellin)
+ 0:29
-
9.
Aristobulo Cala Cala
(COL, Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes)
+ 0:34
-
10.
Richard Carapaz
(ECU, Movistar Team)
+ 0:37
-
11.
Angel Alexander Gil Sanchez
(COL, EPM)
+ 0:39
-
12.
Danny Alberto Osorio (COL, Orgullo Paisa)
+ 0:39
-
13.
Julian Alaphilippe
(FRA, Quick-Step Floors)
+ 0:39
-
14.
Fabio Duarte
(COL, Manzana Postobon)
+ 0:39
-
15.
Heiner Rodrigo Parra Bustamante (COL, GW Shimano)
+ 0:39
-
16.
Jarlinson Pantano
(COL, Colombia)
+ 0:49
-
17.
Diego Antonio Ochoa Camargo
(COL, EPM)
+ 0:49
-
18.
Juan Pablo Suarez Suarez
(COL, EPM)
+ 0:49
-
19.
Rafael Aniba Montiel (COL, Orgullo Paisa)
+ 0:49
-
20.
Oscar Adalberto Quiroz Ayala
(COL, Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes)
+ 0:56
-
21.
Darwin Atapuma
(COL, Colombia)
+ 1:00
-
22.
Fredy Emir Montaña Cadena
(COL, EPM)
+ 1:02
-
23.
TJ Eisenhart (USA, Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources)
+ 1:05
-
24.
Hugh Carthy
(GBR, EF Education First-Drapac p/b Cannondale)
+ 1:06
-
25.
Aldemar Reyes Ortega
(COL, Manzana Postobon)
+ 1:06
-
26.
Felix Alejandro Baron
(USA, Team Illuminate)
+ 1:14
-
27.
Javier Ignacio Montoya Montoya
(COL, Trevigiani Phonix-Hemus 1896)
+ 1:19
-
28.
Miguel Angel Rubiano Chavez
(COL, Coldeportes Zenu Sello Rojo)
+ 1:32
-
29.
Miguel Eduardo Florez Lopez
(COL, Colombia)
+ 1:33
-
30.
Sebastian Henao
(COL, Team Sky)
+ 1:33
-
31.
Johnatan Cañaveral Vargas
(COL, Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes)
+ 1:33
-
32.
Giulio Ciccone
(ITA, Bardiani CSF)
+ 1:42
-
33.
John Anderson Rodriguez Salazar
(COL, Colombia)
+ 1:45
-
34.
Jorge Camilo Castiblanco Cubides (COL, Team Illuminate)
+ 1:50
-
35.
Alex Norberto Cano Ardila
(COL, Coldeportes Zenu Sello Rojo)
+ 1:50
-
36.
Brayan Stiven Sanchez Vergara
(COL, Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources)
+ 1:51
-
37.
Winner Anacona
(COL, Movistar Team)
+ 1:51
-
38.
Edison Muñoz
(COL, Orgullo Paisa)
+ 1:51
-
39.
Julio Alexis Camacho Bernal
(COL, Coldeportes Zenu Sello Rojo)
+ 2:14
-
40.
Jose Rodolfo Serpa Perez (COL, GW Shimano)
+ 2:14
-
41.
Jetse Bol
(NED, Manzana Postobon)
+ 2:26
-
42.
Julian Cardona Tabares
(COL, EF Education First-Drapac p/b Cannondale)
+ 2:26
-
43.
Alessandro Bisolti
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 2:42
-
44.
Rodrigo Contreras Pinzon (COL, EPM)
+ 2:45
-
45.
Igor Merino Kortazar
(ESP, Burgos BH)
+ 2:45
-
46.
Nicolas Sessler
(BRA, Burgos BH)
+ 2:45
-
47.
Edwin Alcibiades Avila Vanegas
(COL, Israel Cycling Academy)
+ 2:56
-
48.
Nathan Brown
(USA, EF Education First-Drapac p/b Cannondale)
+ 2:56
-
49.
Daniel Alexander Jaramillo Diez
(COL, UnitedHealthcare Pro Cycling)
+ 2:56
-
50.
Jonathan Caicedo
(ECU, Medellin)
+ 2:56
-
51.
Daniel Zamora
(ARG, ACA Virgen de Fatima)
+ 2:56
-
52.
Alessandro Covi
(ITA, Italy)
+ 3:09
-
53.
Omar Alberto Mendoza Cardona
(COL, Medellin)
+ 3:33
-
54.
Carlos Julian Quintero
(COL, Orgullo Paisa)
+ 3:39
-
55.
Tao Geoghegan Hart
(GBR, Team Sky)
+ 3:39
-
56.
Luis Lemus
(MEX, Israel Cycling Academy)
+ 3:39
-
57.
Leszek Plucinski
(POL, CCC Sprandi Polkowice)
+ 3:39
-
58.
Jonathan Castroviejo
(ESP, Team Sky)
+ 3:39
-
59.
Alonso Miguel Gamero Zúñiga
(PER, ACA Virgen de Fatima)
+ 3:52
-
60.
Floryan Arnoult
(FRA, Trevigiani Phonix-Hemus 1896)
+ 3:52
-
61.
Victor De La Parte
(ESP, Movistar Team)
+ 3:52
-
62.
Alejandro Serna
(COL, Orgullo Paisa)
+ 3:52
-
63.
Dayer Quintana
(COL, Movistar Team)
+ 3:52
-
64.
Beñat Txoperena Matxikote
(ESP, Euskadi Basque Country-Murias)
+ 3:52
-
65.
Cristhian Camilo Talero Reyes (COL, GW Shimano)
+ 3:52
-
66.
Luis Felipe Laverde Jimenez
(COL, Coldeportes Zenu Sello Rojo)
+ 3:52
-
67.
Davilier Ospina Navarro (COL, Coldeportes Zenu Sello Rojo)
+ 3:52
-
68.
Jairo Alonso Cano Salas
(COL, EPM)
+ 3:52
-
69.
Cesar Nicolas Paredes Avellaneda
(COL, Medellin)
+ 3:52
-
70.
Juan Pablo Rendon Jaimes
(COL, GW Shimano)
+ 3:52
-
71.
Alessandro Fedeli
(ITA, Trevigiani Phonix-Hemus 1896)
+ 3:52
-
72.
Guillaume Boivin
(CAN, Israel Cycling Academy)
+ 3:52
-
73.
John Murphy
(USA, Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources)
+ 4:21
-
74.
Eduardo Estrada Celis
(COL, Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes)
+ 4:47
-
75.
Jordan Arley Parra Arias
(COL, Manzana Postobon)
+ 5:52
-
76.
Juan Sebastian Molano Benavides
(COL, Manzana Postobon)
+ 5:52
-
77.
Walter Fernando Pedraza Morales
(COL, GW Shimano)
+ 5:56
-
78.
Juan Felipe Osorio Arboleda
(COL, Manzana Postobon)
+ 6:02
-
79.
Serghei Tvetcov
(ROM, UnitedHealthcare Pro Cycling)
+ 6:04
-
80.
Janier Alexis Acevedo Calle (COL, UnitedHealthcare Pro Cycling)
+ 6:04
-
81.
Benjamin Perry
(CAN, Israel Cycling Academy)
+ 6:04
-
82.
Gavin Mannion
(USA, UnitedHealthcare Pro Cycling)
+ 6:04
-
83.
Pawel Bernas
(POL, CCC Sprandi Polkowice)
+ 6:13
-
84.
Michal Paluta
(POL, CCC Sprandi Polkowice)
+ 6:13
-
85.
Michele Scartezzini
(ITA, Italy)
+ 7:12
-
86.
Pawel Franczak
(POL, CCC Sprandi Polkowice)
+ 7:26
-
87.
Jose Tito Hernandez (COL, Orgullo Paisa)
+ 7:26
-
88.
Simon Pellaud
(SUI, Team Illuminate)
+ 7:26
-
89.
Cameron Piper
(USA, Team Illuminate)
+ 7:26
-
90.
Giovanni Carboni
(ITA, Bardiani CSF)
+ 7:30
-
91.
David Lopez Garcia
(ESP, Team Sky)
+ 8:01
-
92.
Alex Howes
(USA, EF Education First-Drapac p/b Cannondale)
+ 8:18
-
93.
Connor Brown
(USA, Team Illuminate)
+ 8:18
-
94.
Victor Langellotti
(MON, Burgos BH)
+ 8:18
-
95.
Lucas Sebastian Haedo
(ARG, UnitedHealthcare Pro Cycling)
+ 10:40
-
96.
Juan Martin Mesa Perez
(COL, Coldeportes Zenu Sello Rojo)
+ 11:27
-
97.
Bryan Steve Gomez Peñaloza (COL, Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources)
+ 11:27
-
98.
Fernando Gaviria
(COL, Quick-Step Floors)
+ 11:27
-
99.
Juan Esteban Arango
(COL, Colombia)
+ 11:27
-
100.
Matteo Spreafico
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 11:27
-
101.
Miguel Bryon
(USA, Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources)
+ 11:27
-
102.
Francesco Lamon
(ITA, Italy)
+ 11:27
-
103.
Alessandro Tonelli
(ITA, Bardiani CSF)
+ 11:27
-
104.
Carlo Albert Giordani (ITA, Italy)
+ 11:27
-
105.
Aleksey Kurbatov (RUS, Russia)
+ 11:27
-
106.
Mattia Frapporti
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 11:27
-
107.
Matteo Malucelli
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 11:27
-
108.
Raffaello Bonusi
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 11:27
-
109.
Mateusz Taciak
(POL, CCC Sprandi Polkowice)
+ 11:27
-
110.
Adrian Kurek
(POL, CCC Sprandi Polkowice)
+ 11:27
-
111.
Christofer Jurado Lopez
(PAN, Trevigiani Phonix-Hemus 1896)
+ 11:27
-
112.
Vladislav Kulikov
(RUS, Russia)
+ 11:27
-
113.
Adrian Gonzalez Velasco
(ESP, Burgos BH)
+ 11:27
-
114.
Davide Vigano
(ITA, Italy)
+ 11:27
-
115.
Brayan Stive Ramirez (COL, Colombia)
+ 11:27
-
116.
Antonio Pedrero
(ESP, Movistar Team)
+ 11:27
-
117.
Jonathan Clarke
(AUS, UnitedHealthcare Pro Cycling)
+ 11:27
-
118.
Martin Laas
(EST, Team Illuminate)
+ 12:00
-
119.
German Nicolas Tivani Perez
(ARG, Trevigiani Phonix-Hemus 1896)
+ 12:29
-
120.
Adrian Richeze
(ARG, ACA Virgen de Fatima)
+ 12:29
-
121.
Manuel Peñalver Aniorte
(ESP, Trevigiani Phonix-Hemus 1896)
+ 12:29
-
122.
Ruben Dario Acosta Ospina
(COL, Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes)
+ 12:45
-
123.
Aitor Gonzalez Prieto
(ESP, Euskadi Basque Country-Murias)
+ 13:08
-
124.
William David Muñoz Perez
(COL, Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes)
+ 13:08
-
125.
Iljo Keisse
(BEL, Quick-Step Floors)
+ 13:15
-
126.
Davide Plebani
(ITA, Italy)
+ 13:15
-
127.
Ruben Companioni
(CUB, Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources)
+ 13:15
-
128.
Aviv Yechezkel
(ISR, Israel Cycling Academy)
+ 13:15
-
129.
Gotzon Udondo Santamaria
(ESP, Euskadi Basque Country-Murias)
+ 13:15
-
130.
Weimar Alfonso Roldan Ortiz
(COL, Medellin)
+ 13:24
-
131.
Mirco Maestri
(ITA, Bardiani CSF)
+ 13:31
-
132.
Robinson Eduardo Chalapud Gomez
(COL, Medellin)
+ 13:34
-
133.
Daniel Lopez Parada
(ESP, Burgos BH)
+ 13:34
-
134.
Mauro Abel Richeze
(ARG, ACA Virgen de Fatima)
+ 13:38
-
135.
Christian Leonardo Tamayo Saavedra
(COL, GW Shimano)
+ 14:43
-
136.
Leandro Javier Velardez (ARG, ACA Virgen de Fatima)
+ 14:43
-
137.
Alvaro Hodeg
(COL, Quick-Step Floors)
+ 16:28
-
138.
Anton Vorobyev
(RUS, Russia)
+ 16:45
-
139.
Andrea Guardini
(ITA, Bardiani CSF)
+ 16:45
-
140.
Ander Barrenetxea Uriarte
(ESP, Euskadi Basque Country-Murias)
+ 16:45
-
141.
Sergio Rodriguez Reche
(ESP, Euskadi Basque Country-Murias)
+ 16:45
-
142.
Alvaro Robredo Crespo
(ESP, Burgos BH)
+ 16:45
-
143.
Paolo Simion
(ITA, Bardiani CSF)
+ 16:45
-
144.
Kirill Bochkov (RUS, Russia)
+ 17:04
-
145.
Evgeny Kovalev
(RUS, Russia)
+ 21:16
-
146.
Nicolas Javier Naranjo Sanchez (ARG, ACA Virgen de Fatima)
+ 22:53
-
147.
Andrei Sazanov (RUS, Russia)
+ 25:08
-
DNF.
Maximiliano Richeze
(ARG, Quick-Step Floors)
Gesamtwertung
-
1.
Nairo Quintana
(COL, Movistar Team)
16:26:39
-
2.
Rigoberto Uran
(COL, EF Education First-Drapac p/b Cannondale)
+ 0:03
-
3.
Sergio Henao
(COL, Team Sky)
+ 0:04
-
4.
Egan Bernal
(COL, Team Sky)
+ 0:09
-
5.
Ivan Sosa
(COL, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 0:30
-
6.
Daniel Martinez (COL, EF Education First-Drapac p/b Cannondale)
+ 0:38
-
7.
Julian Alaphilippe
(FRA, Quick-Step Floors)
+ 0:39
-
8.
Jhonatan Narvaez
(ECU, Quick-Step Floors)
+ 0:42
-
9.
Aristobulo Cala Cala
(COL, Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes)
+ 0:55
-
10.
Danny Alberto Osorio (COL, Orgullo Paisa)
+ 0:57
-
11.
Richard Carapaz
(ECU, Movistar Team)
+ 0:58
-
12.
Heiner Rodrigo Parra Bustamante (COL, GW Shimano)
+ 1:00
-
13.
Diego Antonio Ochoa Camargo
(COL, EPM)
+ 1:07
-
14.
Jarlinson Pantano
(COL, Colombia)
+ 1:14
-
15.
Juan Pablo Suarez Suarez
(COL, EPM)
+ 1:14
-
16.
Rafael Aniba Montiel (COL, Orgullo Paisa)
+ 1:16
-
17.
Fabio Duarte
(COL, Manzana Postobon)
+ 1:20
-
18.
Fredy Emir Montaña Cadena
(COL, EPM)
+ 1:23
-
19.
TJ Eisenhart (USA, Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources)
+ 1:26
-
20.
Hugh Carthy
(GBR, EF Education First-Drapac p/b Cannondale)
+ 1:31
-
21.
Oscar Adalberto Quiroz Ayala
(COL, Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes)
+ 1:32
-
22.
Aldemar Reyes Ortega
(COL, Manzana Postobon)
+ 1:42
-
23.
Oscar Sevilla Rivera (ESP, Medellin)
+ 1:49
-
24.
Angel Alexander Gil Sanchez
(COL, EPM)
+ 1:52
-
25.
Sebastian Henao
(COL, Team Sky)
+ 2:09
-
26.
Alex Norberto Cano Ardila
(COL, Coldeportes Zenu Sello Rojo)
+ 2:11
-
27.
Felix Alejandro Baron
(USA, Team Illuminate)
+ 2:14
-
28.
Giulio Ciccone
(ITA, Bardiani CSF)
+ 2:18
-
29.
Miguel Angel Rubiano Chavez
(COL, Coldeportes Zenu Sello Rojo)
+ 2:18
-
30.
Winner Anacona
(COL, Movistar Team)
+ 2:27
-
31.
Miguel Eduardo Florez Lopez
(COL, Colombia)
+ 2:36
-
32.
Jorge Camilo Castiblanco Cubides (COL, Team Illuminate)
+ 2:43
-
33.
John Anderson Rodriguez Salazar
(COL, Colombia)
+ 2:48
-
34.
Julio Alexis Camacho Bernal
(COL, Coldeportes Zenu Sello Rojo)
+ 2:55
-
35.
Jose Rodolfo Serpa Perez (COL, GW Shimano)
+ 2:57
-
36.
Edison Muñoz
(COL, Orgullo Paisa)
+ 2:57
-
37.
Javier Ignacio Montoya Montoya
(COL, Trevigiani Phonix-Hemus 1896)
+ 3:01
-
38.
Brayan Stiven Sanchez Vergara
(COL, Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources)
+ 3:24
-
39.
Darwin Atapuma
(COL, Colombia)
+ 3:26
-
40.
Jetse Bol
(NED, Manzana Postobon)
+ 3:30
-
41.
Rodrigo Contreras Pinzon (COL, EPM)
+ 3:58
-
42.
Igor Merino Kortazar
(ESP, Burgos BH)
+ 3:58
-
43.
Alessandro Bisolti
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 4:09
-
44.
Edwin Alcibiades Avila Vanegas
(COL, Israel Cycling Academy)
+ 4:26
-
45.
Omar Alberto Mendoza Cardona
(COL, Medellin)
+ 4:36
-
46.
Nathan Brown
(USA, EF Education First-Drapac p/b Cannondale)
+ 4:38
-
47.
Nicolas Sessler
(BRA, Burgos BH)
+ 4:50
-
48.
Luis Felipe Laverde Jimenez
(COL, Coldeportes Zenu Sello Rojo)
+ 5:05
-
49.
Jonathan Caicedo
(ECU, Medellin)
+ 5:10
-
50.
Daniel Zamora
(ARG, ACA Virgen de Fatima)
+ 5:26
-
51.
Floryan Arnoult
(FRA, Trevigiani Phonix-Hemus 1896)
+ 5:33
-
52.
Johnatan Cañaveral Vargas
(COL, Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes)
+ 5:45
-
53.
Beñat Txoperena Matxikote
(ESP, Euskadi Basque Country-Murias)
+ 6:04
-
54.
Victor De La Parte
(ESP, Movistar Team)
+ 6:06
-
55.
Alejandro Serna
(COL, Orgullo Paisa)
+ 6:06
-
56.
Luis Lemus
(MEX, Israel Cycling Academy)
+ 6:06
-
57.
Dayer Quintana
(COL, Movistar Team)
+ 6:16
-
58.
Davilier Ospina Navarro (COL, Coldeportes Zenu Sello Rojo)
+ 6:18
-
59.
Jairo Alonso Cano Salas
(COL, EPM)
+ 6:42
-
60.
Janier Alexis Acevedo Calle (COL, UnitedHealthcare Pro Cycling)
+ 6:47
-
61.
Eduardo Estrada Celis
(COL, Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes)
+ 7:01
-
62.
Gavin Mannion
(USA, UnitedHealthcare Pro Cycling)
+ 7:10
-
63.
Alessandro Covi
(ITA, Italy)
+ 7:13
-
64.
Walter Fernando Pedraza Morales
(COL, GW Shimano)
+ 7:32
-
65.
Alessandro Fedeli
(ITA, Trevigiani Phonix-Hemus 1896)
+ 7:56
-
66.
Guillaume Boivin
(CAN, Israel Cycling Academy)
+ 8:01
-
67.
Michal Paluta
(POL, CCC Sprandi Polkowice)
+ 8:02
-
68.
Cristhian Camilo Talero Reyes (COL, GW Shimano)
+ 8:06
-
69.
John Murphy
(USA, Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources)
+ 8:30
-
70.
Alonso Miguel Gamero Zúñiga
(PER, ACA Virgen de Fatima)
+ 8:30
-
71.
Serghei Tvetcov
(ROM, UnitedHealthcare Pro Cycling)
+ 8:31
-
72.
Simon Pellaud
(SUI, Team Illuminate)
+ 9:05
-
73.
Pawel Bernas
(POL, CCC Sprandi Polkowice)
+ 10:00
-
74.
Connor Brown
(USA, Team Illuminate)
+ 10:02
-
75.
Leszek Plucinski
(POL, CCC Sprandi Polkowice)
+ 10:03
-
76.
Tao Geoghegan Hart
(GBR, Team Sky)
+ 10:11
-
77.
Jonathan Castroviejo
(ESP, Team Sky)
+ 10:12
-
78.
Cesar Nicolas Paredes Avellaneda
(COL, Medellin)
+ 10:20
-
79.
Juan Pablo Rendon Jaimes
(COL, GW Shimano)
+ 10:25
-
80.
Daniel Alexander Jaramillo Diez
(COL, UnitedHealthcare Pro Cycling)
+ 10:34
-
81.
Julian Cardona Tabares
(COL, EF Education First-Drapac p/b Cannondale)
+ 10:38
-
82.
Michele Scartezzini
(ITA, Italy)
+ 10:44
-
83.
Jose Tito Hernandez (COL, Orgullo Paisa)
+ 10:46
-
84.
Juan Sebastian Molano Benavides
(COL, Manzana Postobon)
+ 11:03
-
85.
David Lopez Garcia
(ESP, Team Sky)
+ 11:22
-
86.
Juan Felipe Osorio Arboleda
(COL, Manzana Postobon)
+ 12:06
-
87.
Giovanni Carboni
(ITA, Bardiani CSF)
+ 12:39
-
88.
Jordan Arley Parra Arias
(COL, Manzana Postobon)
+ 13:15
-
89.
German Nicolas Tivani Perez
(ARG, Trevigiani Phonix-Hemus 1896)
+ 13:48
-
90.
Robinson Eduardo Chalapud Gomez
(COL, Medellin)
+ 13:55
-
91.
Victor Langellotti
(MON, Burgos BH)
+ 14:25
-
92.
Benjamin Perry
(CAN, Israel Cycling Academy)
+ 14:25
-
93.
Raffaello Bonusi
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 15:41
-
94.
Alex Howes
(USA, EF Education First-Drapac p/b Cannondale)
+ 15:56
-
95.
Carlos Julian Quintero
(COL, Orgullo Paisa)
+ 16:07
-
96.
Lucas Sebastian Haedo
(ARG, UnitedHealthcare Pro Cycling)
+ 16:09
-
97.
Mattia Frapporti
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 16:20
-
98.
Matteo Spreafico
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 16:21
-
99.
Jonathan Clarke
(AUS, UnitedHealthcare Pro Cycling)
+ 16:55
-
100.
Cameron Piper
(USA, Team Illuminate)
+ 16:58
-
101.
Ruben Companioni
(CUB, Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources)
+ 17:20
-
102.
Brayan Stive Ramirez (COL, Colombia)
+ 17:38
-
103.
Alessandro Tonelli
(ITA, Bardiani CSF)
+ 18:00
-
104.
Matteo Malucelli
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 18:01
-
105.
Gotzon Udondo Santamaria
(ESP, Euskadi Basque Country-Murias)
+ 18:09
-
106.
Davide Vigano
(ITA, Italy)
+ 18:11
-
107.
Miguel Bryon
(USA, Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources)
+ 18:11
-
108.
Ruben Dario Acosta Ospina
(COL, Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes)
+ 18:14
-
109.
Fernando Gaviria
(COL, Quick-Step Floors)
+ 18:23
-
110.
Aleksey Kurbatov (RUS, Russia)
+ 18:34
-
111.
William David Muñoz Perez
(COL, Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes)
+ 18:37
-
112.
Antonio Pedrero
(ESP, Movistar Team)
+ 18:44
-
113.
Francesco Lamon
(ITA, Italy)
+ 18:46
-
114.
Weimar Alfonso Roldan Ortiz
(COL, Medellin)
+ 18:51
-
115.
Adrian Kurek
(POL, CCC Sprandi Polkowice)
+ 19:05
-
116.
Bryan Steve Gomez Peñaloza (COL, Holowesko-Citadel p/b Arapahoe Resources)
+ 19:10
-
117.
Vladislav Kulikov
(RUS, Russia)
+ 19:48
-
118.
Mirco Maestri
(ITA, Bardiani CSF)
+ 20:04
-
119.
Manuel Peñalver Aniorte
(ESP, Trevigiani Phonix-Hemus 1896)
+ 20:07
-
120.
Aitor Gonzalez Prieto
(ESP, Euskadi Basque Country-Murias)
+ 20:22
-
121.
Pawel Franczak
(POL, CCC Sprandi Polkowice)
+ 20:50
-
122.
Martin Laas
(EST, Team Illuminate)
+ 21:00
-
123.
Iljo Keisse
(BEL, Quick-Step Floors)
+ 21:29
-
124.
Carlo Albert Giordani (ITA, Italy)
+ 21:46
-
125.
Davide Plebani
(ITA, Italy)
+ 21:56
-
126.
Adrian Gonzalez Velasco
(ESP, Burgos BH)
+ 22:07
-
127.
Adrian Richeze
(ARG, ACA Virgen de Fatima)
+ 22:50
-
128.
Mauro Abel Richeze
(ARG, ACA Virgen de Fatima)
+ 22:55
-
129.
Alvaro Hodeg
(COL, Quick-Step Floors)
+ 23:08
-
130.
Alvaro Robredo Crespo
(ESP, Burgos BH)
+ 23:18
-
131.
Aviv Yechezkel
(ISR, Israel Cycling Academy)
+ 23:29
-
132.
Sergio Rodriguez Reche
(ESP, Euskadi Basque Country-Murias)
+ 25:18
-
133.
Christofer Jurado Lopez
(PAN, Trevigiani Phonix-Hemus 1896)
+ 25:24
-
134.
Anton Vorobyev
(RUS, Russia)
+ 26:33
-
135.
Daniel Lopez Parada
(ESP, Burgos BH)
+ 26:52
-
136.
Paolo Simion
(ITA, Bardiani CSF)
+ 28:26
-
137.
Juan Esteban Arango
(COL, Colombia)
+ 28:44
-
138.
Juan Martin Mesa Perez
(COL, Coldeportes Zenu Sello Rojo)
+ 28:50
-
139.
Mateusz Taciak
(POL, CCC Sprandi Polkowice)
+ 32:27
-
140.
Leandro Javier Velardez (ARG, ACA Virgen de Fatima)
+ 35:21
-
141.
Andrea Guardini
(ITA, Bardiani CSF)
+ 35:36
-
142.
Evgeny Kovalev
(RUS, Russia)
+ 37:05
-
143.
Christian Leonardo Tamayo Saavedra
(COL, GW Shimano)
+ 37:36
-
144.
Kirill Bochkov (RUS, Russia)
+ 39:04
-
145.
Ander Barrenetxea Uriarte
(ESP, Euskadi Basque Country-Murias)
+ 39:54
-
146.
Nicolas Javier Naranjo Sanchez (ARG, ACA Virgen de Fatima)
+ 42:55
-
147.
Andrei Sazanov (RUS, Russia)
+ 57:00